طراحی اتاق کودک

  • ۱۳۹۶/۱۱/۱
  • 997
نمره 0.00 از 0 رای
0 0

طراحی دکوراسین اتاق کودک کمی متفاوت تر از طراحی اتاق های دیگر خانه است، زیرا دارای حساسیت ها و نکات ویژه ایست که مستقیم در وضعیت روحی کودک تاثیر گذار خواهد بود. به این دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب رنگ اتاق نوزاد:

رنگها تاثیرات متفاوتی روی بدن و ذهن انسان می‌گذارد به همین دلیل انتخاب رنگ اتاق خواب کودک – تختخواب نوزاداسباب بازیها – آویز تخت – مبل کودک- صندلی کودک – اهمیت زیادی پیدا می‌کند. یکی از مباحث علم روانشناسی رنگ شناسی و تاثیر آن بر رفتار انسان است، اگر نگران سلامت روح و روان کودکتان هستید دقت کنید از ملایم ترین و لطیف ترین رنگ های سازگار با روحیات کودکتان استفاده کنید. رنگ هایی مانند سفید، کرم، صورتی، آبی، و سبز روشن. تاثیرات رنگ اتاق کودک بر شخصیت او نکته بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید.

نورپردازی اتاق کودک:

هنگام برنامه ریزی برای اتاق نوزاد به نورپردازی اتاق نیز توجه داشته باشید. نور مستقیم و درخشان برای نوزادان مناسب نیست به همین دلیل برای تلطیف نور خورشید در روز از پرده های نازکی که نور را از خود عبور داده، از تندی آن می کاهند برای پنجره های اتاق نوزاد استفاده کنید و در شب برای تأمین نور اتاق از چراغ هایی که نور را به سقف می تابانند برای ایجاد نور غیرمستقیم و کافی بهره بگیرید.

انتخاب تخت و گهواره مناسب اتاق نوزاد:

بهترین رنگ برای تخت نوزاد و سرویس خواب نوزاد، طیف رنگ کرم تا استخوانی است. این رنگ ضمن روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان‌دادن فضای اتاق، در صورت کثیف شدن، لک‌ها را بهتر نشان می‌دهد. البته این مورد کاملا سلیقه‌ایست مهم‌تر از رنگ بدنه تخت، رنگی است که برای تشک تخت انتخاب می‌کنید. همچنین برای انتخاب تختخواب‌های دو طبقه، مدلی را انتخاب کنید که طبقه دوم، لبه مناسبی داشته باشد و ایمنی فرزند شما تضمین شود.یک تخت استاندارد با طرحی ساده همیشه قابل استفاده است و هیچ وقت از مد نمی‌افتد. از لحاظ جنسی، تخت چوبی، بهترین انتخاب برای سرویس خواب نوزاد است.بعد از آن، MDF یا نئوپان بهترین گزینه‌ها برای کودک می‌باشند. تخت‌های فرفورژه به هیچ وجه برای کودکان مناسب نیستند

تزیین اتاق کودک با استفاده از عروسک ها

 استفاده از عروسک و وسایل مورد علاقه کودک در اتاق خواب باعث ایجاد حس آرامش، نشاط و امنیت در آن ها خواهد شد. در اسن صورت او در ارتباط دائم با علایقش خواهد بود.

 انتخاب کف پوش در طراحی دکوراسیون:

 استفاده از موکت و فرش هاس نرم در اتاق کودک ضروری است. در صورت امکان از خالی گذاشتن کف اتاق و امکان ایجاد ارتباط کودک با کف سرامیکی پرهیز کنید.

طراحی اتاق نوزادان دو قلو:

اگر مهمانان تازه وارد شما دو قلو هستند پس فضا را باید برای هر دو آن ها آماده کنید همان طور که در تصویر می بینید به خوبی فضا را برای هر دو کودک تدارک دیده اند انتخاب یک رنگ ملایم مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزاد پسر و دختر اگر جنسیت فرزندان متفاوت است باید مانند تصویر هوشمندانه باشد و دیزاین اتاق نوزاد باید به صورت قرینه صورت گیرد تا شرایط آسایش برای هر دو کودک فراهم شود.
دیزاین اتاق نوزاد باید به صورت قرینه صورت گیرد تا شرایط آسایش برای هر دو کودک فراهم شود.

به اشتراک بگذارید

گزارش