انتخاب سرویس خواب نوزاد

  • ۱۳۹۶/۱۱/۱
  • 1901
نمره 0.00 از 0 رای
0 0

انتخاب ابعاد و ایمنی تخت نوزاد

سرویس خواب اتاق نوزاد بخش اصلی اتاق نوزاد را تشکیل میدهد و باید آن را از چند جهت مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان بهترین سرویس خواب نوزادی را انتخاب کرد. راحتی و ایمنی تخت نوزاد جزو الویت های انتخاب است. زبیایی و گرانی سرویس خواب نوزاد نشانه استاندارد بودن و متناسب بودن آن برای نوزاد شما نیست. تخت نوزاد حتما باید نرده‌های محافظ داشته باشد و فاصله بین نرده‌ها حداکثر ۵/۶ سانتی‌متر باشد، به طوری که سر کودک در میان آن گیر نکند. هر چه فاصله نرده‌ها به هم نزدیک‌تر باشد، قیمت تخت بالاتر بوده و برای نوزاد شما امن‌تر است ! ابعاد استانداردی برای انتخاب تخت نوزاد وجود ندارد.

مهم‌ترین معیار برای انتخاب تخت، طول قد و میزان وزن نوزاد شماست. البته امروزه تخت‌های چندمنظوره‌ای تولید می‌شوند که از نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده‌اند. این تخت‌ها ابتدا برای نوزاد و سپس برای سنین بالاتر قابل استفاده خواهند بود.

تخت‌خواب‌های نوزاد-نوجوان لبه‌های بلندی دارند که برای جلوگیری از سقوط نوزاد به روی زمین تعبیه شده اند. می‌توانید این لبه‌ها را کم‌کم و با بالا رفتن سن کودک ‌بردارید تا تخت نوزاد به تخت نوجوان تبدیل شود. همچنین ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک شما قابل‌تنظیم خواهد بود.

انتخاب رنگ سرویس خواب نوزاد

انتخاب رنگ سرویس نوزاد کاملا سلیقه ایست و به تم رنگی که برای اتاق انتخاب میکنید وابسته است.اما  معمولا بهترین انتخاب برای سرویس تخت و کمد نوزاد، طیف رنگ كرم تا استخوانی است
و همین طور مهم‌تر از رنگ بدنه تخت، رنگی است كه برای تشك تخت انتخاب می‌كنید، که آن هم بهترست روشن باشد.

کمد و بوفه سرویس خواب نوزاد

کمد و بوفه برای خرید کمد بچه و بوفه تنها زیبایی را ملاک قرار ندهید و به ایمنی بیشتر توجه کنید. کمد و بوفه بچه بهتر است شیشه نداشته باشد زیرا کودک عادت به بازی و پرت کردن اشیا و اسبا‌ب‌بازی‌ها دارد. شکستن شیشه می‌تواند خطرآفرین باشد. در مورد کشوها هم بهتر است کمدهایی را انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می‌شوند. در این نوع، احتمال ماندن انگشتان کودک بین کشو و آسیب دیدن آنها کمتر است

ملحفه و بالشت نوزاد

لازم نیست بالش و ملحفه اضافی تهیه کنید. خواباندن نوزاد در تخت بدون ملحفه، روانداز و بالش اضافی می‌تواند تا ۷۰ درصد احتمال مرگ ناگهانی را در وی کاهش دهد! جنس تشک، ملحفه و بالش نوزاد باید از الیاف طبیعی بوده و از خرید بافت‌های مصنوعی و نایلونی باید خودداری شود. در الیاف طبیعی هوا به راحتی رد و بدل می‌شود و به پوست نوزاد آسیبی نخواهد رسید.
پتوها و رواندازها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که یک نمونه از آن ها جنس های ضدآلرژیک است. اگر برای کودک خود ملحفه تهیه می کنید، جنسی را انتخاب کنید که صد در صد از نخ باشد. همچنین یکی دیگر هم اضافه بخرید تا زمانی که خواستید یکی را بشویید از دیگری بتوانید استفاده نمایید.
در صورتی که تشک خودش دارای محافظ تمیز ضدآب نباشد، می توانید یک کاور پلاستیکی ارزان تهیه کنید تا زیر پارچه تشک قرار داده که به شما کمک کند تا تعویض تشک را به سرعت انجام دهید.

به اشتراک بگذارید

گزارش